پارک عشاق ایروان ارمنستان

پارک عشاق ایروان ارمنستان (Lovers Park Yerevan Armenia) از پارک های زیبای ایروان به شمار می رود که در خیابان باغرامیان واقع شده است. این پارک دارای 2.5 هکتار، 370 درخت و 4 آبشار است که در مرکز شهر تاسیس شده است. در دهه 90 به دلیل وضعیت بد اقتصادی ارمنستان توجه چندانی به مناطق سرسبز این کشور نشد و در نیمه دوم قرن بیستم کاملا از بین رفت و پارک عشاق ایروان ارمنستان در بین سال های 2005 تا 2008 مورد نوسازی قرار گرفته است. Kozem Park نام قدیمی این پارک است. پارک عشاق ایروان ارمنستان از ویژگیهایی نظیر فضای سبز بسیار زیبا، یک کافه کوچک، یک سالن آمفی تئاتر بسیار زیبا با ظرفیت 215 صندلی و یک سن 100 متر مربعی برخوردار است.

تندیس شاعر برجسته جیورج امین توسط مجسمه ساز مشهور ارمنی آشوت آرامیان در سال 2010 در پارک عشاق ایروان ارمنستان ساخته شد.

در سالگرد صد و پنجاهمین سالگرد تولد شاعر روسی الکساندر پوشکین پارک نام وی به عنوان یادبود برای این پارک نامگذاری شد. در سال 1970، این مکان برای ادای احترام به دوستی تمام کشورهای عضو اتحاد جماهیر شوروی به پارک رفاقت تغییر نام داد. نام فعلی و زیبای آن از سال 1995 به پارک عشاق ایروان ارمنستان مبدل گشت. نامگذاری پارک عشاق ایروان ارمنستان به نام عشاق بر اساس یک واقعیت تاریخی است که تمامی عشاق در این پارک زیبا قرارهای خود را می گذاشتند. به همین دلیل این پارک به یکی از مکان های محبوب زوج های جوان ارمنستانی مبدل شده است.

در فاصله ی اندکی از دریاچه سالن آمفی تئاتر قرار گرفته که در تابستان ها عشاق و گردشگران تور ارمنستان  می توانند در هوای آزاد فیلم تماشا کنند. علاوه بر نمایش فیلم، جشنواره های ملی و اعیاد ارمنستان، جشنواره موسیقی، نمایشگاه و کنسرت نیز در پارک عشاق ایروان ارمنستان برگزار می شود. گردشگران می توانند از دیدن مجسمه های دیدنی، مینی آبشارها، نورپردازی های تزئینی در شب ها، گوشه های دنج و سرسبز نیز پارک لذت ببرند.  این پارک تنها مختص زوج های جوان نیست بلکه کودکان نیز می توانند لحظات شاد و مفرحی را در این پارک سپری نمایند.

 

پارک عشاق ایروان ارمنستان

تصویر پارک عشاق ایروان ارمنستان

پارک عشاق ایروان ارمنستان

تصویر پارک عشاق ایروان ارمنستان

پارک عشاق ایروان ارمنستان

تصویر پارک عشاق ایروان ارمنستان