میدان آزادی ایروان ارمنستان

میدان آزادی ایروان ارمنستان (Freedom Square Yerevan Armenia) از دیگر دیدنیهای ایروان به شمار می رود که در ناحیه کنترون واقع شده است. چهار خیابان در این میدان به نام‌های خیابان سایات نووا، خیابان ماشتوس، خیابان تریان و خیابان تومانیان به چشم می خورد که برای گشت‌وگذار و گذراندن اوقاتی شاد بهترین گزینه خواهد بود. مجسمه‌ی دو تن از هنرمندان ارمنستان به نام‌های هوهانس توامنیان و الکساندر اسپندیریان در میدان آزادی ایروان ارمنستان مشاهده می شود.

تا قبل از سال 1991 این میدان به میدان اپرا و میدان تئاتر معروف بوده است. میدان آزادی ایروان ارمنستان در واقع محل تجمع مردم ارمنستان است و دارای ظرفیت 50000 هزار نفری می باشد. در قسمت شمالی میدان آزادی بخشی از مجموعه تئاتر اپرای ایروان قرار گرفته و بخش غربی آن نیز به پارک بزرگی منتهی می‌شود. در سمت شرق میدان آزادی ایروان دریاچه سوان ارمنستان قرار دارد که نمای بی نظیری به این میدان بخشیده است. حوضچه‌ای وسط میدان آزادی نیز چشم‌انداز فوق العاده ای دارد.

گردشگران و مسافران تور ارمنستان با  قدم زدن در میدان آزادی ایروان با فرهنگ مردم مهمان‌نواز و مهربان ایروان آشنا خواهند شد. 

 

میدان آزادی ایروان ارمنستان

تصویر میدان آزادی ایروان ارمنستان

میدان آزادی ایروان ارمنستان

تصویر میدان آزادی ایروان ارمنستان