موزه هنرهای معاصر کافسجیان ایروان ارمنستان

موزه هنرهای معاصر کافسجیان ایروان ارمنستان (Cafesjian Museum Of Modern Art Yerevan) یکی دیگر ار مراکز دیدنی ایروان است که بازدید از آن به گردشگران تور ارمنستان پیشنهاد می شود. در سال 2009 این مجموعه هنری با هدف ارائه و نمایش هنرهای معاصر و فرهنگ برتر ارمنستان به کل دنیا، هنرهای مدرن و معاصر را در قالب سخنرانی ها، فیلم، کنسرت ها و برنامه های آموزشی متعدد برای بزرگسالان و کودکان آغاز نمود. آثار هنری که با شیشه خلق شده‌اند از خاص‌ترین عناصر موجود در این موزه به شمار می روند. بخشی از موزه که اهمیت بسیاری نیز دارد داخل آبشاری به شیوه باغ معلق بابل قرار گرفته است که بسیار دیدنی و جذاب است. آثار تاریخی که توسط جرارد کافسیجیان جمع آوری شده در بخش اصلی موزه هنرهای معاصر کافسجیان ایروان ارمنستان نگهداری می‌شود.

به‌ طور کلی می توان گفت که این مجموعه هنری از دو بخش تقسیم شده است. قسمت بیرونی که با مجسمه‌ هایی در کنار خیابان تامانیان تا ورودی موزه با انواع مجسمه‌های مدرن مزین گشته است که هر یک متعلق به یک هنرمند شناخته شده ای است. بخش دوم نیز در واقع همان موزه هنرهای مدرن کافسجیان است که به گالری موزه اختصاص یافته است که متشکل از گالری یکی، گالری خانجان، گالری عقاب، گالری باغ سوزانسی داویت، ستاره فرود و رویدادهای ویژه است که در زیر پله‌های بیرونی و چشمه‌ها به چشم می خورد.

از زمان افتتاح  موزه هنرهای معاصر کافسجیان ایروان ارمنستان تا به امروز گردشگران بسیاری علاقه مند به بازدید این موزه هستند. موزه هنرهای معاصر کافسجیان ایروان ارمنستان یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی ایروان محسوب می شود. در بخش ورودی این مجموعه نظرتان را مجسمه‌ها و تابلوهای نصب شده‌ای جلب خواهد کرد که کاملا هدف این مجموعه را بیان می‌کند. پله‌های بسیار زیاد و بزرگی در این موزه به چشم می خورد. در جلوی درب این موزه حوضچه با فواره‌های آب نیز وجود دارد که در خیابان تامانیان قرار گرفته و مکان محبوب عابرین پیاده است.

یک فروشگاه سوغات در طبقه‌ی زیرین موزه هنرهای معاصر کافسجیان ایروان ارمنستان در نظر گرفته شده که بهترین مکان برای خرید سوغات است. علاقه مندان به کتاب نیز می توانند سری به موزه هنرهای مدرن کافسجیان بزنند چرا که کتابخانه هنری دارای کتاب‌هایی بی نظیر برای کودکان و جوانان است.

گردشگران می توانند جهت بازدید از این مجموعه هنری از ساعت 8 صبح تا 8 شب در این مکان حضور یابند. توصیه می شود  جاذبه‌های گردشگری خیابان تامانیان را از دست ندهند و قدم زنان خود را به این موزه برسانید.

 

موزه هنرهای معاصر کافسجیان ایروان ارمنستان

تصویر موزه هنرهای معاصر کافسجیان ایروان ارمنستان

موزه هنرهای معاصر کافسجیان ایروان ارمنستان

تصویر موزه هنرهای معاصر کافسجیان ایروان ارمنستان

موزه هنرهای معاصر کافسجیان ایروان ارمنستان

تصویر موزه هنرهای معاصر کافسجیان ایروان ارمنستان