بلوار ساحلی باکو آذربایجان

بلوار ساحلی باکو آذربایجان (Seaside Boulevard Baku) یکی از اماکنی است که در سفرتان به باکو آن را خواهید دید و حتی در آن قدم خواهید زد. این بلوار زیبا یکی از مراکز تفریحی و ساحلی در کنار دریای خزر به شمار می رود که بیش از یک قرن قدمت دارد. امروزه این بلوار زیباتر و پیشرفته تر شده و گزینه ی خوبی برای گشت و گذار است. بلوار ساحلی باکو آذربایجان دارای طول 3 کیلومتر و 750 متر مربع است. طول این بلوار در واقع از میدان پرچم باکو شروع می شود و تا میدان آزادی این شهر ادامه دارد. 

بلوار ساحلی باکو آذربایجان در سال 1909 میلادی به دستور رئیس اداره ی ساخت و ساز وقت شهرداری باکو و در کنار ساحل دریای خزر، تاسیس گردید.

گفتنی است مسئولان شهر باکو برنامه ریزی های دقیقی برای این بلوار و همسایگیش با دریای خزر دارند که بیشتر آن ها در این فاز قرار گرفته اند و باعث می شود کمترین آسیب و آلودگی به دریای خزر وارد شود. گسترش بیش از پیش بلوار از دیگر برنامه ریزی انجام شده است که سبب می شود بلوار در بالاترین استانداردهای جهانی نگهداری شود. کاشت درخت و گیاهان کمیاب برخی از برنامه های مسئولان شهر زیبای باکو است. 

کافی شاپ های و رستوران های متعدد، مراکز خرید، چایخانه های سنتی، سالن تئاتر و سالن سینما و زمین بازی در اطراف این بلوار به چشم می خورد البته شاخصه های استاندارد در ساخت مراکز تفریحی و رفاهی لحاظ شده است. مسافران و گردشگران تور باکو در کنار پیاده روی در بلوار می توانند به دوچرخه سواری در مسیرهای بخصوص بپردازند. امکان کرایه دوچرخه نیز فراهم شده است.

نورپردازی در شب بلوار ساحلی باکو آذربایجان بسیار دیدنی و جذاب است.

 

بلوار ساحلی باکو آذربایجان

تصویر بلوار ساحلی باکو آذربایجان

بلوار ساحلی باکو آذربایجان

تصویر بلوار ساحلی باکو آذربایجان

بلوار ساحلی باکو آذربایجان

تصویر بلوار ساحلی باکو آذربایجان